Aktuálně

Víkend s jógou a zdravým pohybem v Hlavici v Podještědí 4.-6.10. 2024

Srdečně Vás zveme na jógový víkend.  Můžete se těšit na jógové lekce a workshop na téma: Chodidla jako základ správného postavení těla a zdravého pohybu.

Chodidla (spolu)rozhodují o tom, zda budeme mít zdravá kolena, kyčle či páteř. Mají vliv na dech.
  • vyzkoušíme si, jak chodidla uvolňovat, protahovat a posilovat
  • prozkoumáme, jak stav chodidel přímo ovlivňuje držení těla, povíme si anatomické souvislosti

  • nalezené vjemy využijeme k navození přirozené a zdravé chůze (nebo přirozenější a zdravější - v rámci našich individuálních možností)

 

Letní jóga venku

Letní lekce začínají 17. června. Plánované lekce jsou vypsané v Rozvrhu - většinou na dva týdny předem.

Červen - srpen cvičíme na zahradě Speciální školy v Dalimilově ulici 2 pod Mostnou horou (poblíž prvních schodů).  Je tam klid, soukromí a nádherné vzrostlé stromy - úplný balzám na duši. Zahrada jako za starých časů:)

Začátečníci vítáni. Přijďte vyzkoušet!

Do lekcí zařazuji cvičení pro zdravá záda. Posilujeme a zlepšujeme flexibilitu ( u hypermobilních se zaměřujeme spíše na posilování a stabilizaci kloubů). Součástí lekce je i krátká relaxace.

Sraz:  Chvíli před začátkem lekce na zahradě Dalimilova 2. Vstup brankou u budovy SPC.

Toalety jsou na místě k dispozici.

Co s sebou:  oblečení podle teploty (doporučují vrstvit), podložku, případně deku nebo ručník. Několik podložek je na místě k zapůjčení.

Cena lekce: 180 Kč, 5 vstupů 850 Kč.  Platba přes rezervační systém online. Můžete si také koupit permanentku na pět letních vstupů. Dále je možné využít zbylé vstupy z permanentek na kurzové lekce (5 nebo 10 vstupů). Přicházíte-li poprvé, zavolejte anebo prostě přijďte.

Prosím přihlašujte se přes rezervační systém pokud možno s předstihem.  Přihlašovat se dá až do začátku lekce, odhlásit však nejpozději 6 hodin před lekcí, aby si mohli přihlášení i já případně zařídit zbytek dne jinak (tj. pokud bude 6 hodin předem přihlášených méně než 5).  Děkuji za pochopení. 

V případě nevhodného počasí se lekce ruší. Ve studiu toto léto cvičit nemůžeme - probíhá instalace nové podlahy a podlahového topení. Studio bude ještě krásnější:)

Pokud bude lekce zrušena, přijde přihlášeným e-mail s oznámením o zrušení lekce. Uhrazené vstupné se v rezervačním systému uloží na účet přihlášených na příště.

S jakýmikoli dotazy mi neváhejte zavolat nebo napsat. 

Těším se na vás!

 

 

 

 

 

 

 

Workshop Ramena 3.2. Další workshopy v soboty dopoledne 2.3. a 13.4. viz Kurzy

Máte v sobotu dopoledne čas? Přijďte se pověnovat svým ramenům! 

Prozkoumáme přirozené pohybové možnosti ramenního kloubu, lopatky, a klíční kosti a jejich souvislosti s pohybem trupu. Budeme skrze statická i dynamická cvičení a masáže uvolňovat okolní svalové skupiny, které bývají v tenzi (jako například trapézy a prsní svaly) a aktivovat hluboké svalové skupiny tak, abychom dostali kosti do ideální polohy a mohli provádět pohyby paže s minimálním úsilím.

 

Kurzy od 3. ledna 2024

Do nového roku si všichni přejí zdraví, tak pro to pojďte něco udělat!  Začněte nový rok s kurzem Jógy pro zdraví! Účinky pravidelného cvičení pocítíte na těle i na duši.
Přeji vám krásný nový rok a těším se na vás od 3. ledna.
 
  • Přihlašování do zimních kurzů leden - březen zde.  Můžete si vybrat ze šesti časových možností týdně

Výhodou předplaceného kurzu je motivace k pravidelnému cvičení. Získáte své místo pro pravidelnou jógovou praxi a také zvýhodněnou cenu.

Pokud byste si chtěli nejprve vyzkoušet jednu lekci a pak se rozhodnout, zda si koupíte předplatné, prosím zavolejte. Domluvíme se.

V prvním týdnu konání kurzu se v rezervačním systému nelze přihlásit na jednotlivou lekci ani na náhradu.  Pokud si chcete rezervovat jednorázový vstup a v rozvhrhu je vidět, že lekce není obsazena, kontaktujte mě prosím.

Kurzy duben - červen 2023

Můžete se přihlašovat do nových kurzů.  Získáte zvýhodněnou cenu lekcí, ale hlavně své místo pro pravidelné cvičení. A také to posílí motivaci:-)  Přihlásit se můžete i v průběhu kurzu a zaplatit jen zbývající počet lekcí.  
 
Novinky a změny - platné od ledna 2023
  • způsob úhrady: přes platební bránu online platbou. Je to pohodlný a bezpečný způsob úhrady, standardní v internetových obchodech. Jedna z možností je i bankovní převod z vašeho internetového bankovnictví.  Postup přihlašování se do kurzů či lekcí a jejich úhrady je intuitivní - systém vás navede. Podrobné informace můžete najít v záložce Rozvrh dole. Budete-li mít s online platbou nějaký problém, můžete zaplatit normálním bankovním převodem - prostě poslat platbu na účet s poznámkou, do kterého kurzu jste se přihlásil/a a já platbu spáruji ručně. 
  • Při platbě online Vám do e-mailu obratem přijde faktura, která zároveň slouží jako potvrzení pro zdravotní pojišťovnu k žádosti o příspěvek.  
  • Platnost nově zakoupených permanentek na jednotlivé vstupy:  Permanentka na 10 vstupů 6 měsíců, permanentka na 5 vstupů 3 měsíce. Platnost dříve zakoupených permanentek se nemění.

S jakýmikoli dotazy mi prosím zavolejte nebo napište.

Další informace a rezervace v záložce KURZY

 

 

Podzimní kurzy a další víkend s jógou

Nově se uvolnilo jedno místo v pondělí večer od 18 hodin.  Několik volných míst je  v odpoledních kurzech a ve středu dopoledne v 10:30.  Můžete se přihlásit a doplatit poměrnou část kurzovného.

Přicházíte-li poprvé, můžete si lekci vyzkoušet a pak se rozhodnout, chcete-li se přihlásit do zbývajících lekcí kurzu. Volejte, pište s jakýmikoli dotazy. Pokud nemůžete chodit pravidelně, můžete se přihlašovat na jednotlivé lekce, pokud bude ve vámi vybraném čase volné místo. 

Další termín víkendu s jógou je na přelomu března a dubna:   31.3. - 2.4. 2023. Tentokrát v Kutné Hoře. Rezervujte si čas ve svém diáři. 

Velké díky za podporu sbírky pro ukrajinskou skupinu v Terezíně

Děkujeme moc všem, kteří jste se podíleli - materiálně či finančně!

Sbírka byla velmi úspěšná. Měla větší odezvu než jsme si (Kamila Etchegoyn Rosolová a já jako organizátorky) předem troufaly představit. Díky!  Sešla se spousta potřebných věcí!  V sobotu jsme je v Terezíně předaly a zjistily, co je ještě potřeba. Tuto sobotu půjdeme nakoupit potraviny, které jim docházejí či chybí - olej, cukr, sůl a kávu.

Vlastní charitativní lekce byla spíše komorní, ale to vůbec nevadilo. Lidé nosili hygienické a školní potřeby a také potraviny, čistící prostředky a hračky do Tylovky v průběhu týdne a několik jich přišlo a přijelo s věcmi také před lekcí a po lekci. Překládali jsme balíky a tašky rovnou z auta do auta. Někteří zmínili sbírku v práci a inspirovali další lidi... Někteří také nabídli jinou pomoc, např. nabídku práce, plavání pro děti.

Bylo hezké zažít radost dárců i příjemců!   

Děkujeme všem, kteří se zapojili.  Děkujeme také vedení Oblastního spolku Červeného kříže, který nám za charitativní lekci neúčtoval nájemné a také nám umožnil darované věci shromažďovat v šatně studia. 

 

 

 

Jóga v sobotu 9. dubna

Přijďte si společně zacvičit a podpořit naši sbírku! Věci můžete přinést i během týdne na lekce. Pokud by se vám hodilo stavit se v jiný čas, můžete darované věci nechat v kanceláři Červeného kříže v 2. patře.  My si je tam pak vyzvedneme a předáme. Děkujeme! 

Můžete se přihlašovat do kurzů duben - polovina června

Můžete se přihlašovat do kurzů v dalším období, tj. od 11. dubna 2022.  Podmínky zůstávají stejné, jen jsou kurzy v porovnání s předchozími o něco kratší. Budou končit v třetím červnovém týdnu. (Kurz musel být kvůli mé nemoci o týden posunut).  S jakýmikoli dotazy se na mě prosím obraťte.

Na konci června, v červenci a v srpnu pak plánuji otevřené lekce na zahradě Speciální školy Dalimilova 2 nebo ve studiu Tylovka - podle počasí. Lekce budou vypsány v Rozvrhu. 

kurzy leden - březen 2022

Ještě je několik volných míst v kurzech leden - březen 2022.  Kurzy (bloky lekcí) začaly v týdnu od 10.1. 2022, ale můžete se připojit i v jejich průběhu je-li volné místo. Zbývající počet lekcí a cena je uvedena u jednotlivých kurzů.

Můžete se také přihlašovat na jednotlivé lekce. Volná místa jsou vidět v Rozvrhu.

Pro účast na lekci musí klient/ka splnit podmínky dané aktuálními vládními nařízeními. Samozřejmě nechoďte, pokud se necítíte zdrávi.  Buďte prosím ohleduplní k ostatním.

Těším se na osobní setkávání v našem krásném jógovém studiu Tylovka. 


 

Víkend s jógou 29.4. - 1.5. 2022 obsazen

v Domě jógy v Hlavici v Podještědí.

Můžete se těšit na bohatou jógovou praxi a také na doprovodný program, který opět povede MUDr. Dana Miffková.  Téma: Léčba stravou podle Tradiční čínské medicíny Základní postupy a principy pro zachování zdraví.

Dietetika z hlediska TČM: Somatotypy lidí podle energie qi  a yin-yang, dietetická pravidla pro konkrétní typy + potraviny pro ně vhodné, nevhodné, neutrální
Qi Gong: základní sestava doplňovací a pročišťovací techniky
 

Program víkendu:  4 lekce jógy, ranní protažení, pranajáma (dechové cvičení) a meditace. Prakticky zaměřené přednášky a povídání, sestava  Qi gong. Začátek v 18 hodin (dle dohody).

Plná penze - výborná domácí vegetariánská strava. Doprava vlastní. Jako vždycky se domluvíme na spolujízdě, abychom se dopravili ekonomicky a ekologicky.

Cvičit budeme ve velké tělocvičně, při hezkém počasí i venku.

Nebude chybět prostor pro odpočinek, sdílení, procházky do přírody. 

Přihlášky: na těchto stránkách v záložce Kurzy: Víkend s jógou.  S jakýmikoli dotazy mi zavolejte nebo napište. 

  • Na podzim plánujeme další jógový víkend v Hlavici, který tematicky naváže na jarní víkend.  Přednášky budou opět zaměřené na Léčbu stravou podle Tradiční čínské medicíny: Dietetika z hlediska TČM: somatotypy podle pěti elementů, dietetická pravidla pro jednotlivé typy a doporučení pro nejčastější nemoci. Způsoby úpravy potravin dle pěti elementů.
  • Qi Gong: základní sestava doplňovací a pročišťovací techniky

Podzimní termín:  7.10. –  9.10. 2022         Můžete si už teď poznamenat do svého diáře:-)

Víkend s jógou v Hlavici v Podještědí 22. - 24.10. obsazen

Víkend s jógou v Hlavici v Podještědí

Udělejte si víkend pro sebe, můžete pozvat kamarádku. Budeme spolu cvičit jógu v krásném prostředí Domu jógy, užívat si podzimní přírodu, dobré jídlo, které připraví někdo jiný..

Tentokrát plánujeme delší jógové lekce, pranajámu (dechové cvičení), meditaci trátak (se svíčkou) a pár zajímavých příběhů z upanišad (védská filozofie). Pro zájmce také ukázku taneční improvizace. V pátek večer budeme mít možnost zúčastnit se meditačního koncertu
tibetských zpívajících mís. Přijede František Horváth!

Vedou:  Jitka Wangle, Audrey Wangle

Program:  

Pátek:  začátek  v 17:30 jóga,  lehká večeře. Večer koncert ve velké tělocvičně.

Sobota: ranní protažení. Jóga – dopoledne a odpoledne nebo večer (časy cvičení doladíme dle počasí a přání).

Neděle:  ranní protažení, pranajáma,  jóga,  končíme obědem.                                    

Možnost dalších výletů do krásné okolní přírody, posezení v čajovně, v sauně. Další informace o Domě jógy zde: https://joga-hlavice.cz/o-nas/

Ubytování: čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím. Využijeme krásný plně vybavený sál - s pomůckami i jógovými závěsy

Jídlo:  plná penze, domácí vegetariánská kuchyně

Doprava vlastní: můžeme se ale domluvit a dopravit se ekonomicky a ekologicky

Cena: 

Kurzovné (program):  1800 Kč

Ubytování a plná penze: 1570 Kč (dle ceníku Domu jógy) plus 150 Kč příspěvek na pronájem sálu a pomůcek. Pro zájemce: vstupné na meditační koncert 130 Kč.

Přihláška je platná po uhrazení kurzovného 1800 Kč bankovním převodem. Zbytek se hradí hotově na místě v Hlavici.

Pokud by se kurz nemohl konat z důvodu vládního nařízení zakazujícího hromadné akce, vrátím plnou částku. Jinak je kurzovné je nevratné, ale výměna osob je možná kdykoli.

Jóga v zahradě

Vážení a milí,

přes léto cvičíme dle rozvrhu, kde uvidíte, jsou-li vypsané nějaké lekce.

Všechny lekce jsou otevřené (tj. můžete se přihlašovat na jednotlivé lekce), trvají 75 minut a stojí 150 Kč. Přihlašujte se prosím včas. Pokud je přihlášených méně než 4, rezervační systém lekci 6 hodin před jejím začátkem zruší a přihlášeným pošle e-mail s oznámením. 

Pokud nejsou lekce v rozvrhu vyznačené, máme pauzu, lekce nejsou plánované. Zkuste to později znovu.  Cvičíme ještě 1.července, třetí týden v červenci a pak zase od 5. srpna.

Těším se na viděnou v zahradě Dalimilova 2, bude-li venkovní józe přát počasí. Jinak v Tylovce. Přeji všem krásné léto!

 

Ještě dvě volná místa na víkendovém kurzu v Hlavici v Podještědí 18. - 20.6. 2021

Srdečně vás zvu na víkend s jógou a povídáním o tradiční čínské medicíně v Hlavici v Podještědí 18. - 20.6. 2021

Tentokrát na téma duše a tělo. Psychosomatická medicína aneb nemocná duše nemocné tělo.  Duševní nevyrovnanost a trápení, které způsobí fyzické potíže, a jak z toho ven z hlediska tradiční čínské medicíny.

Také při cvičení jógy (jedné z možných cest sami k sobě) se budeme zaměřovat na vnímání a propojování se sami se sebou.

Vedou: Jitka Wangle, Audrey Wangle ( jóga ) a MUDr. Dana Miffková (tradiční čínská medicína, Qi gong)

Program:  

Pátek:  začátek  v 17:30 jóga,  lehká večeře, po večeři volno. Můžeme společně posedět venku nebo v čajovně.

Sobota: ranní jednoduchá sestava Qi gong, po snídani povídání o tradiční čínské medicíně,  jóga dopoledne i odpoledne (dvě 90 minutové lekce) možnost společné procházky.  Základní sestava Qi gong.

Neděle:  krátká ranní sestava Qi gong, dle zájmu i jógová rozcvička, povídání s Danou a dotazy,  jóga dopoledne, končíme obědem.                                    

Možnost výletů do krásné okolní přírody, posezení v čajovně, v sauně. Další informace o Domě jógy zde: https://joga-hlavice.cz/o-nas/

Ubytování: čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím. Tentokrát tam s námi bude ještě jedna skupina, která bude využívat malou tělocvičnu. My využijeme krásný plně vybavený sál - s pomůckami i jógovými závěsy

Jídlo:  plná penze, domácí vegetariánská kuchyně

Doprava vlastní: můžeme se ale domluvit a dopravit se ekonomicky a ekologicky

Cena: 

Kurzovné (program):  1800 Kč

Ubytování a plná penze: 1570 Kč (dle ceníku Domu jógy) plus 150 Kč příspěvek na pronájem sálu a pomůcek

Přihlásit se můžete zde:  https://www.jogasjitkou.cz/kurzy Přihláška je platná po uhrazení kurzovného 1800 Kč bankovním převodem. Zbytek se hradí hotově na místě v Hlavici.

Pokud by se kurz nemohl konat z důvodu vládního nařízení zakazujícího hromadné akce, vrátím plnou částku. Jinak je kurzovné je nevratné, ale výměna osob je možná kdykoli. 

Maximální počet účastníků asi 20.

 

 

Jóga venku červen - srpen. Při nepříznivém počasí v Tylovce

Hurááá! Můžeme se setkávat osobně a na lekce venku nepotřebujeme testy ani jiná potvrzení.

S velikou radostí oznamuji, že vás toto léto budu zvát na nové místo - krásné, klidné, jako stvořené pro letní jógu ve městě.  Budeme se scházet na zahradě Speciální školy v Dalimilově ulici 2 - pod Mostnou horou.  Je tam klid, soukromí a nádherné vzrostlé stromy - úplný balzám na duši. Toalety jsou k dispozici. Sraz 5 - 10 minut před začátkem lekce u branky z ulice Sokolovská - (pokračování ulice Osvobození - od pošty k Mostce) - blízko rohu s ulicí Dalimilovou. Kousek dál pak začínají schody na Mostku.

Při nepříznivém počasí se lekce přesune do studia v Tylovce. Současná opatření dovolují max. 12 účastníků. Účastníci lekcí konajících se ve studiu musí splňovat nejméně jednu z těchto podmínek: očkování, negativní test nebo 90 denní lhůta po prodělaném onemocnění. Splnění této podmínky je vaší osobní odpovědností.  Cvičit můžeme bez respirátorů.  Prosím sledujte rozvrh. Bude v něm vyznačeno, jestli se lekce koná a jestli se sejdeme venku nebo uvnitř podle toho, jak bude během dne vypadat počasí.  Pokud bude přihlášených víc než 12 a budeme cvičit uvnitř, vrátí rezervační systém těm, kdo se přihlásili později, kredit za lekci zpět na jejich účet v rezervačním systému.

Pondělí:   16:45 - 18:00 a 18:15 - 19:30   cena: 150 Kč

Čtvrtek:    18:00 - 19:15     cena: 150 Kč

Vypsané lekce vždy najdete v záložce Rozvrh. Prosím přihlašujte se včas. 

Lekce se bude konat, pokud se příhlásí alespoň 4 účastníci. Bude-li jich méně čtyři, přesně 6 hodin před začátkem lekce, rezervační systém lekci zruší a přihlášeným pošle e-mail s oznámením o zrušení lekce.  Je to proto, abychom, přihlášení i já, měli v takovém případě možnost naplánovat a zařídit si své odpoledne či večer jinak.  Děkuji za pochopení. 

Moc se na vás těším!!

V každé lekci nejdříve protáhneme a rozpohybujeme celé tělo, zapojujeme a posilujeme hluboký stabilizační systém páteře (střed těla).  Pak se většinou zaměříme na některou oblast těla podrobněji. Na závěr váš čeká zasloužená relaxace a k ní krátký zenový příběh nebo text:-) 

Doporučuji vrstvit oblečení!  Jinak potřebujete jen podložku a deku.  Na místě jsou k dispozici míčky, cihličky a deky.. Pár podložek (doslova) je také k zapůjčení, ale pokud můžete, přineste si prosím vlastní.  Na cvičení venku stačí i deka nebo osuška.

Na lekci venku: sraz 5 - 10 minut před začátkem lekce u branky z ulice Sokolovská - poblíž rohu Sokolovské a Dalimilovy.

Na lekci uvnitř: sraz ve studiu v Tylovce.

Úhrada lekce je možná i v hotovosti na místě.  Storno rezervace je možné nejpozději 6 hodin před lekcí. Můžete za sebe poslat náhradníka.

 

 

Prosím přihlašujte se na lekci včas

Pokud máte chuť si společně zacvičit online, prosím přihlašujte se s předstihem. Dnešní lekce (19. dubna) byla rezervačním systémem čtyři hodiny před plánovaným začátkem  zrušena, protože na lekci byla pouze jedna přihlášená. Minimum jsou tři účastníci. 

Těším se na viděnou ve čtvrtek, pokud bude zájem.

Krásné jarní dny přeji,

Jitka

Online lekce jógy: Pondělí a čtvrtek v 18 hodin

Zvu vás na pravidelné společné cvičení každé pondělí a čtvrtek od 18 hodin. Lekce trvá 75 minut. Cena lekce je 100 Kč.

Za více než dva měsíce společného cvičení jsme vše důkladně vyzkoušeli a vyladili. Kvalita přenosu je dobrá a obsluha jednoduchá.

Potřebujete-li si  koupit kredit, pošlete libovolnou částku na můj účet (viz záložka Ceník) a já  vám ji zanesu do systému jako kredit (platný 1 rok). Kredit nelze koupit přímo na těchto stránkách. Nemám zatím zavedenu platební bránu (pro mě jsou to další náklady).

Přihlášeným na lekci přijde 30 minut před začátkem lekce vám e-mailem odkaz ke sledování. (Pokud by nepřišel, rozklikněte si v Rozvrhu danou lekci a na konci textu k lekci uvidíte odkaz (jste-li do lekce přihlášeni). Na ten pak stačí kliknout a jste tam. Pokud máte účet u Googlu - gmail - bude to po vás chtít, abyste se přihlásili přes váš gmail. Přístup na lekci bude aktivní 15 minut před jejím zahájením. Nemusíte si nic stahovat. Ráda pomohu vyřešit technické problémy. Klidně mi zavolejte. Do začátku lekce mám zapnutý telefon.
Máte-li na svém počítači, tabletu nebo telefonu kameru a mikrofon, budu vás moci vidět a slyšet. Samozřejmě, jen pokud mi to dovolíte. Pokud nemáte kameru, neuvidím vás, bez mikrofonu vás neuslyším, ale k lekci se můžete přidat i tak.

Po začátku lekce prosím vypněte svůj mikrofon (ikonka dole), aby případné zvuky v pozadí nerušily ostatní. Když se budete chtít na něco zeptat, můžete mikrofon zase kliknutím zapnout. Video s instruktorkou se dá zvětšit - roztáhnout přes celou obrazovku, aby bylo lépe vidět, co se vám snaží předvést.. Jak na to? Na obrazovce vpravo nahoře by měla být ikonka "lidi".  Když ji rozkliknete, ukáží se jména přihlášených.  Pak už jen klikněte na ikonku připínáčku vpravo vedle mého jména (první v seznamu) a je to. Závěrečnou relaxaci si klidně prodlužte :-)

Pokud byste se někdy nestihli připojit včas, je to možné i po začátku lekce aniž by to ostatní rušilo.

Téma lekcí najdete v rozvrhu - rozklikněte si nejbližší vypsanou lekci. Budu ráda za zpětnou vazbu a návrhy témat, která vás zajímají. Těším se aspoň na virtuální viděnou. Opatrujte se a zůstaňte zdraví a v pohodě. Děkuji Vám za podporu v této pro mnohé nelehké době.

POZVÁNKA NA VÍKENDOVÝ ŽENSKÝ KRUH se cvičením jógy

9. - 11. 4. 2021 DO JIZERSKÝCH HOR

Téma: MENOPAUZA - VÝZVA A ŠANCE

Toto pozvání je určeno ženám, které téma menopauzy coby důležitého a novým způsobem plodného údobí jejich života zajímá. Spolu s psychoterapeutkou Evou Labusovou, pokud to okolnosti dovolí - a my doufáme, že ano - připravujeme víkend věnovaný babímu létu a podzimu ženského života, strávený v ženském kruhu (max. 12 účastnic), naplněný vzájemným sdílením, (sebe)poznáváním, jógovým cvičením a dobrým jídlem, které pro nás připraví Zuzana Čítková.

Online lekce každé pondělí a čtvrtek 18:00 - 19:15

Zvu vás na pravidelné společné cvičení každé pondělí a čtvrtek večer. 

Pozor: změna času lekce ve čtvrtek. Budeme cvičit od 18 hodin.

Do 15.2. ještě platí zkušební cena lekce 70 Kč, od 15.2. bude lekce stát 100 Kč.

Za více než dva měsíce společného cvičení jsme vše důkladně vyzkoušeli a vyladili. Kvalita přenosu je dobrá a obsluha jednoduchá.  Zájem o online lekce mě mile překvapil. Jestli jste to ještě nezkusili, teď je čas!  Do jara, kdy snad už budeme moct společně cvičit alespoň venku, je daleko, a do znovuotevření tělocvičen také. Překonejte "technologický" ostych a uvidíte, že cvičit z domova je docela fajn. A jinak to teď nejde.

Potřebujete-li si  koupit kredit, pošlete libovolnou částku na můj účet (viz záložka Ceník) a já  vám ji zanesu do systému jako kredit (platný 1 rok). Kredit nelze koupit přímo na stránkách. Nemám zatím zavedenu platební bránu (pro mě jsou to další náklady)

Téma lekcí najdete v rozvrhu - rozklikněte si nejbližší vypsanou lekci. Budu ráda za zpětnou vazbu a návrhy témat, která vás zajímají. Těším se aspoň na virtuální viděnou. Opatrujte se a zůstaňte zdraví a v pohodě. Všem společně cvičícím děkuji za podporu v této pro mnohé nelehké době.

Studio zůstává zavřené. Online lekce v pondělí v 18 hodin.

Studio zatím otevřít bohužel nemůžeme. Lekce od 3.12. jsem musela zrušit. Tak moc jsem se těšila, že budeme zase společně cvičit v Tylovce, že jsem se s vypisováním lekcí unáhlila. Myslela jsem, že dvoumetrové rozestupy budou stačit (jako to bylo na jaře a na začátku října), ale bohužel to tak není. Teď platí toto:  Vnitřní sportoviště lze využít nejvýše v počtu 10 osob a zároveň nejvýše 1 osoba na 15 m2 !  A k tomu povinnost nosit při cvičení roušku.  To fakt nejde.  Musím to tedy vzdát a opět odložit otevření studia na neurčito.

Online lekce v pondělí v 18 hodin pokračují.

Studio je do odvolání uzavřeno.

Od pátku 9. října se dle vládních nařízení studio v Tylovce do odvolání uzavírá.

Kurzy jsou pozastaveny.  Zacvičte si doma. Doufám, že potom se budeme moci zase vídat a praktikovat jógu společně. Opatrujte se!  Pokud máte zájem o individuální lekci nebo konzultaci, ozvěte se.

Uvidíme, co nám to, co se teď děje, přinese. Něco pozitivního pro naši planetu - přírodu, životní prostředí..? Pro další generace? Často si vzpomenu na příběh "Štěstí? Neštěstí? Kdo ví?"  Jestli jste ho neslyšeli a máte chuť si ho přečíst, tady je: 

Štěstí? Neštěstí? Kdo ví?

Pradávný čínský příběh vypráví o rolníkovi, který měl k obdělávání půdy koně. Jednou se stalo, že kůň utekl do hor.

Když sousedé dávali starému muži najevo svou účast v neštěstí, odpověděl jim:  „Neštěstí? Štěstí? Kdo ví?“

Po týdnu se kůň vrátil a z kopců přivedl stádo divokých koní. Tentokrát sousedé blahopřáli.  Rolník opět odpověděl:  „Štěstí? Neštěstí? Kdo ví?“

Později, když se rolníkův syn snažil jednoho koně zkrotit, spadl a zlomil si nohu. Všichni pokyvovali hlavami, jaká je to smůla, jaké neštěstí.  „Neštěstí? Štěstí? Kdo ví?“ byla zase rolníkova odpověď. 

Za pár týdnů táhlo vesnicí vojsko. Všechny schopné mladíky odvedli. Když viděli rolníkova syna se zlomenou nohou, nechali ho být. Takže to bylo štěstí? Nebo neštěstí? Kdo ví? 

Co na první pohled vypadá jako zlo, může být zamaskované dobro. A co se zdá být dobro, může být nakonec zlo. Neznáme celý příběh.  

 

 

 

 

změna v organizaci lekcí 5. - 15. října

Milé účastnice a milí účastníci lekcí jógy, případně noví zájemci,

po dobu nouzového stavu v příštích dvou týdnech je počet účastníků lekcí omezen na 9 osob.  Rozhodla jsem se tedy pondělní kurzy a kurz ve čtvrtek večer na 14 dní pozastavit. Místo v polovině prosince tak tyto kurzy (předplacené bloky lekcí) budou končit až v polovině ledna. Počet lekcí zůstává samozřejmě stejný.
Kurzy ve středu dopoledne i ve středu odpoledne budou pokračovat dál, protože splňují podmínku max. 9 účastníků. Těch se tedy změny netýkají.
 
Pravidelné lekce v pondělí a ve čtvrtek se budou ve stejných časech konat dál, ale protože se smí účastnit jen polovina přihlášených, musí být organizovány jinak - formou otevřených lekcí, do kterých se budete moci přihlašovat v Rozvrhu na mých stránkách, stejně jako to fungovalo v létě. Budete-li chtít přijít, je třeba se přihlásit vždy na konkrétní lekci bez ohledu na to, ve který čas běžně chodíte. V Rozvrhu je vidět, zda je na lekci místo nebo ne. Tyto otevřené lekce budou hrazeny jako jednorázové vstupy. Možnosti úhrady: bankovním převodem, z Vašeho kreditu na účtu Sportimea nebo hotově na lekci.
Cena: Jednotlivé vstupné:  180 Kč,  permanentka na 5 vstupů:  875 Kč (cena jedné lekce 175 Kč), Permanentka na 10 vstupů :  1700 Kč (cena jedné lekce 170 Kč). Permanentky jsou platné jeden rok. 

Přihlášeným účastníkům přišly z rezervačního systému maily s oznámením o zrušených lekcích. Lekce se, jak jsem psala, konat budou, ale je třeba si na ně jednotlivě přihlásit.

Děkuji předem za pochopení. Opravdu nevím, jak jinak to udělat.  Těším se na společnou jógovou praxi, byť jen s některými z Vás.  Doufám, že po dvou týdnech budeme moci zase navázat kurzovými lekcemi. 

 

Víkend s jógou v Kutné Hoře 16.-18. října 2020 zrušen opatřením vlády

Abychom vyhověly novým opatřením rozdělíme se na jógu rozdělíme na dvě skupiny po 8-9. 

Časový harmonogram zůstává stejný. Lekce se budou konat paralelně ve dvou místnostech stejného studia. Každá skupina bude mít dvě lekce s Jitkou a dvě lekce s Ivou. http://jogavkutnehore.cz/o-mne/   Iva a já jsme absolvovaly stejný cvičitelský kurz a několik dalších vzdělávacích programů.  Máme podobný styl. Určitě si její lekce užijete.

Máte-li zájem se přihlásit jako náhradník, kontaktujte mě. 

 

Pojeďte s námi zacvičit si jógu (téma: fascie), navštívit Kutnou Horu, perlu českého středověku, a prozkoumat její krásy.

Ubytování, cvičení i společné obědy přímo v historickém centru města!

Kurzy jógy na podzim

Podzimní kurzy začínají 7. září 2020.  Nejen v józe je důležitá pravidelnost a opakování. Kurzy jsou nejvýhodnější. Nebudete-li někdy moci přijít, můžete si nahradit 3  lekce za pololetí. 

Vyberte si z následujících možností. 

Pondělí:  16:15 - 17:45

                18:00 - 19:30

Středa:   10:30 - 12:00

                16:15 - 17:45

Čtvrtek    18:00 - 19:30  Pokročilí

Bližší informace zde

 


 

V létě cvičíme venku, při nepříznivém počasí ve studiu.

Od poloviny června do konce srpna platí letní rozvrh:

Pondělí: 17:00 - 18:00   (120 Kč) 

               18:00 - 19:30   (150 Kč)

Čtvrtek: 18:00 - 19:30    (150 Kč)

Vypsané lekce jsou vyznačeny v záložce Rozvrh a rezervace. Pokud to počasí dovolí, cvičíme venku.  Je-li počasí nejisté, podívejte do rozvrhu než vyrazíte.  Informaci, jestli se sejdeme venku nebo uvnitř najdete přímo v políčku lekce v daný den. Modrá barva značí pod širým nebem:-) Pokud se počasí nečekaně na poslední chvíli změní, přejdeme do studia - pět minut od zahrady.  Prosím o přihlašování do registračního systému. Lekce se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků. (Pokud se přihlásí méně zájemců, lekce je automaticky zrušena a těm, kteří se přihlásili, přijde 6 hodin před plánovaným začátkem lekce informační e-mail.) Registrace je zdarma. Můžete si rezervovat místo a přijít i když kredit nemáte a zaplatit hotově na lekci anebo poslat platbu na účet - viz Ceník. Pokud se rozhodnete na poslední chvíli a už se nestihnete přihlásit, můžete prostě přijít, když uvidíte, že na lekci jsou volná místa. 

Cvičit budeme venku na školní zahradě Masarykovy ZŠ, Svojsíkova 5 (zahrada mezi školou a gymnáziem). Vcházet budeme vchodem na sportoviště - ze strany - naproti Centrální školní jídelně. Novinkou letošního léta je možnost cvičit - při pro venkovní jógu nevhodném počasí -  uvnitř, v našem krásném studiu v Tylovce. První a třetí týden v červenci se lekce konat nebudou. Budu se dále vzdělávat na kurzech jógy a přirozeného pohybu.  Někdy v srpnu budu mít dovolenou.  V rozvrhu je vždy vyznačeno, ve kterých dnech jsou lekce plánovány a ve kterých ne.

Můžeme se opět scházet na pravidelných lekcích!

Milé jogínky a jogíni:-)

Pokud cítíte, že je ten správný čas, přijďte opět do studia nebo na cvičení venku a připojte se k nám.  Do 11. června cvičíme ve studiu v Tylovce, potom podle počasí buď venku na školní zahradě nebo uvnitř - ve studiu.  

Lekce jsou teď organizovány jinak. Nově je potřeba online registrace - viz záložka ROZVRH A REZERVACE. Díky ní se můžeme přizpůsobovat měnícím se podmínkám.  Registrace online nám umožnila zahájit už 11.5. i přes kapacitní omezení. Systém také zjednoduší fungování o prázdninách:  V rozvrhu vždy uvidíte, kdy a kde se lekce koná - zda ve studiu nebo venku na zahradě Masarykovy ZŠ.  Od září plánuji opět otevřít kurzy a organizovat je čtvrtletně.   Nebude třeba přihlašovat se na jednotlivé lekce a budete mít možnost dvou náhrad za čtvrtletí. Těm, kteří nemohou chodit pravidelně, systém umožní vidět, zda je na lekci místo a přihlašovat se podle svých časových možností. Věřím, že až si na systém zvykneme, oceníme flexibilitu, kterou nabízí.

Přihlašovat se můžete na kteroukoli lekci, tedy i v jiný den a čas než jste chodili dříve.

Cena otevřených lekcí:  150 Kč za 90 minutovou lekci, 120 Kč za 60 minutovou lekci.

Žádná lekce Vám nemusí propadnout – můžete se z lekce včas odhlásit a částka za odhlášenou lekci se Vám přičte zpět k Vašemu kreditu. Včasné odhlášení je 6 hodin před odpolední nebo večerní lekcí. Pokud se neodhlásíte včas, lekce vám bude odečtena. Děkuji za pochopení.

Pokud kredit nemáte, můžete zaplatit hotově na lekci nebo převodem libovolné částky na účet - viz záložka Ceník. Kredit je platný jeden rok.

Na lekce docházejte jen pokud se cítíte zdraví.  Pokud pociťujete jakékoliv příznaky respiračního či jiného infekčního onemocnění, prosím odložte návštěvu našeho studia na dobu, kdy budete v pořádku.

Pokud je to možné, prosím přineste si vlastní podložku a také deku anebo větší ručník.

Roušky mít při cvičení nemusíme, ale chcete-li v roušce cvičit, samozřejmě můžete. Kapacita studia již není omezena mimořádnými opatřeními.

Bližší informace k nové organizaci lekcí:

Přihlašování v rezervačním systému:  V záložce ROZVRH a REZERVACE uvidíte, zda je na lekci volné místo, a můžete se přihlásit. (Přihlásit se můžete i jako náhradník. Pokud se někdo odhlásí, přijde Vám upozornění e-mailem).

Lekce se konají podle rozvrhu.

Otevřené lekce se budou v létě konat 2x týdně v pondělí odpoledne a večer a ve čtvrtek večer. Cvičit budeme venku na školní zahradě Masarykovy ZŠ, Svojsíkova 2. (zahrada mezi školou a gymnáziem). Vcházet budeme vchodem na sportoviště - ze strany - naproti Centrální školní jídelně. Novinkou letošního léta bude možnost cvičit - při pro venkovní jógu nevhodném počasí -  uvnitř, v našem krásném studiu v Tylovce. První a třetí týden v červenci lekce nebudou. Budu se vzdělávat na kurzech jógy a přirozeného pohybu.  V rozvrhu je vyznačeno, ve kterých dnech jsou lekce plánovány a ve kterých ne.

Nevyužité předplatné za toto pololetí bylo nebo bude (pokud ještě nemáte svůj účet v rezervačním systému) převedeno na Váš účet a lekce budou automaticky hrazeny z něho. Totéž platí o částce odpovídající jednotlivým předplaceným lekcím, které jste ještě nevyužili.

Máte-li problém s registrací, kontaktujte prosím support@sportimea.com  Chcete-li se na něco zeptat, napište mi nebo zavolejte.

Těším se na společná setkávání! Věřím, že pro vás lekce budou opět pohlazením pro tělo i duši.

 

 

Pokud byste onemocněli a měli dýchací obtíže, vřele doporučuji toto video, které připravila fyzioterapeutka Mgr. Julie Růžičková, moje kamarádka a kolegyně. Ukazuje v něm cvičení  a postupy, které pomáhají při infekci dýchacích cest. Uvedené postupy nemoc nevyléčí, mohou ale sloužit jakou součást prevence dalších komplikací a také mohou snížit únavu a dušnost. https://www.youtube.com/watch?v=13IgDLo5Ot0

Charitativní lekce jógou pro náhradní rodiny se vydařila a byla úspěšná. Vybralo se krásných 3860 Kč. Moc děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli.

 

CHARITATIVNÍ LEKCE JÓGY Jógou pro náhradní rodiny. Celý výtěžek bude využit na vzdělávání a volnočasové aktivity dětí v náhradní rodinné péči.
TÉMA: ZDRAVÁ ZÁDA
DATUM: sobota 8.února 2020
ČAS: 8:30 - 10:00 povede Kamila a Jitka
10:30 – 12:00 povede Iris a Květa
MÍSTO: studio Jóga v Tylovce Litoměřice
DOPORUČENÉ VSTUPNÉ : 140 Kč za jednu lekci
Pro bližší info nás kontaktujte na jikytka@gmail.com nebo na tel. 777 297 275
Celý výtěžek bude věnován na podporu aktivit Centra pro náhradní
rodinnou péči, o.p.s.
Děkujeme za podporu Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Litoměřice.