Víkend s jógou, tancem a zdravým pohybem v Hlavici v Podještědí 6.- 8. října 2023

Budeme spolu cvičit a případně tančit, v krásném prostředí Domu jógy, užijeme si podzimní přírodu, dobré jídlo, které připraví někdo jiný:-), společnost podobně naladěných lidí anebo prostě klid. Udělejte si víkend pro sebe!  Můžete pozvat i kamarádku nebo kamarádky.

Tentokrát budeme mít k dispozici celý objekt, takže můžete případně pozvat také necvičícího partnera, partnerku, děti a mít samostatný pokoj. Ozvěte se, domluvíme se podle kapacity.

Program:  Cvičení bude zaměřeno na zdravá záda a kyčle. Čekají Vás 4 lekce (celkem asi 7 hodin) jógy a zdravého pohybu, pro zájemce také taneční improvizace, dechová cvičení, vedené relaxace.  Pro všechny úrovně pokročilosti.

Cvičit budeme ve velké tělocvičně, při hezkém počasí také venku.

Program povedou dvě lektorky: Jitka Wangle (jóga) a Audrey Wangle (zdravý pohyb,  taneční improvizace)

Pátek:  začátek  v 18:00 jóga, lehká večeře. Ubytování možné od 14 hodin.

Sobota: ranní protažení,  po snídani prezentace zdravá záda a pak jógové cvičení/zdravý pohyb, případně vedená taneční improvizace - dle zájmu se můžeme rozdělit na dvě skupiny. Odpoledne čas na výlet a další lekce jógy/zdravého pohybu, relaxace. Večer si můžeme udělat táborák. 

Neděle:  ranní protažení, workshop s Audrey na téma kyčle.  V tomto workshopu budeme rozhýbávat naše kyčelní klouby, uvolňovat napětí kolem pánve a posilovat nejhlubší svalové skupiny tak, abychom se dále přiblížili k harmonickému postavení těla a jeho průchodnosti v pohybu, tj. měkkosti a návaznosti všech částí těla. Cílem je nalezení pocitu prostoru v pánvi a volnosti kyčelních kloubů.

Na závěr programu ukázka taneční improvizace. Končíme obědem.

Ve volném čase můžete posedět v čajovně, v sauně, projít se po krásné okolní přírodě. Kousek od Hlavice začíná téměř liduprázdný bývalý vojenský prostor Ralsko s  rozsáhlými lesy, loukami, romantickými údolími a pískovcovými skalami. Je zde dobrá síť cyklostezek. Nedaleko (ve městečku Osečná) je in-line stezka pro bruslaře.

Ubytování: většinou čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím. Využijeme krásný plně vybavený sál - s pomůckami i jógovými závěsy.  Další informace o Domě jógy zde: https://joga-hlavice.cz/o-nas/

Jídlo:  plná penze, výborná domácí vegetariánská kuchyně.

Doprava vlastní: můžeme se domluvit a dopravit se ekonomicky a ekologicky.

Cena: 

Kurzovné (program): 2000 Kč

Ubytování a plná penze: 1970 Kč (dle ceníku Domu jógy) plus 200 Kč za pronájem sálu a pomůcek.   (Příplatek za dvoulůžkový pokoj: 400 Kč za pokoj a noc)

Rezervace:  Máte-li o tento kurz zájem, přihlaste se zde v rezervačním systému.  Přihláška je platná po uhrazení kurzovného 2000 Kč.  Ostatní se hradí hotově na místě v Hlavici.

S dotazy volejte, pište.

Kurzovné je po 31.5. nevratné, ale výměna osob je možná kdykoli.

Další víkend v Hlavici je plánován na 17.- 19.5.2024. Doprovodný program povede MUDr. Dagmar Miffková:  Léčba stravou podle Tradiční čínské medicíny. Prakticky zaměřené přednášky a povídání na téma dietetika. Cvičení Qi Gong: základní sestava doplňovací a pročišťovací.

Na podzim 2023 dále plánujeme dopolední seminář :

  • 11. listopadu 9 - 11:30  s Mladou Kůrkovou na téma: Vnitřní a vnější prostor (aneb Somatická inteligence). Budeme hledat protichůdné směry sil působících uvnitř i vně těla a pokusíme se je zapojit do pozic.

          Koná se ve studiu Tylovka.