Kurzy jógy (Litoměřice)

Pondělí   16:15 - 17:45  

                 18:00 - 19:30   

Středa     10:30 - 12:00    

                16:15 - 17:45 nový kurz

Čtvrtek   18:00 - 19:30   

Studio Jóga v Tylovce je v Tylově ulici č. 16, Litoměřice - budova Červeného kříže v ulici pod horním nádražím, 3. patro.

Lekce jsou vedeny formou kurzu. Jsou hrazeny kurzovným na školní pololetí, případně poměrnou částkou (připojíte-li se v průběhu pololetí) anebo jednotlivě za lekci, je-li v kurzu volné místo.  Další informace v záložce Ceník

Pravidelné cvičení ve studiu probíhá ve školním roce od 9.9. 2019 do začátku června 2020.  V létě vás zvu na otevřené lekce pod širým nebem. Bližší informace najdete tady až to zase bude aktuální. 
 • Necvičí se ve dnech státních svátků a školních prázdnin.

Pro koho je cvičení určeno? 

Cvičení je vhodné pro ženy i muže bez rozdílu věku a zdatnosti, pro začátečníky i pro pokročilé. Protože každý člověk má jiné dispozice i omezení, využíváme při cvičení a relaxaci různé pomůcky, jako jsou bločky, popruhy, cihličky, válce, deky, stěny v místnosti, míčky a někdy cvičíme také s dopomocí druhé osoby. Kromě toho je studio vybaveno tzv. jógovými závěsy.  Pomůcky usnadňují provedení některých ásan, pomáhají bezpečným a rehabilitačním způsobem protahovat a posilovat páteř, ztuhlé klouby, svaly a vazy a zafixovat zdravé pohybové vzorce. S jejich pomocí se také můžeme lépe soustředit na dech a vnímat účinky ásany na své tělo. 

Všechny pomůcky jsou k dispozici v tělocvičně. Podložka na cvičení je lepší vlastní. Nejlepší je tzv. neklouzavá (ne karimatka).  Můžete si ji pak uložit na místě určeném pro soukromé podložky. Ale raději si ji vezměte domů a zacvičte si i doma:-) V tělocvičně je několik podložek k zapůjčení.

Jak vypadá lekce?

Na začátku každé lekce se zklidníme, uvolníme, protáhneme, rozhýbeme. Poté následuje skupina poloh (ásan) vybraných pro daný den. Cvičíme v pomalém a klidném tempu. V každé lekci zařazuji cvičení pro zdravá záda podle vývojové kineziologie, zaměřené na správné zapojování a posilování hlubokého stabilizačního systému páteře a dynamickou stabilizaci.  Cvičíme také různé pomalejší i dynamické sekvence.  Lekce bývají pestré a pokaždé jiné. Ke konci lekce cvičíme odpočinkovější pozice a na závěr zaslouženě relaxujeme.

 • Prosím přijďte na lekci s mírným předstihem. Respektujeme čas druhých - začínáme přesně. Studio je otevřeno 15 minut před začátkem lekce.
 • Vypněte zvuk i vibrace svého mobilu!
 • Před lekcí 2-3 hodiny nejezte, při cvičení nepijte. S prázdným žaludkem se cvičí příjemněji.
 • Potřebujete jen pohodlné oblečení. Cvičíme naboso. Když je chladněji, hodí se ponožky (nejlépe neklouzavé prstové).
 • Pomůcky jsou k dispozici v tělocvičně. Podložku z hygienických důvodů doporučuji vlastní - cvičíme naboso, ale můžete si ji na lekci půjčit v tělocvičně.
 • Přicházíte-li na cvičení poprvé, přijďte prosím o tu čtvrthodinu dříve nebo zavolejte, abychom měli čas chvilku o cvičení popovídat.
 • Důležité:   Respektujte své tělo. Cvičte pozorně, vědomě, vlastním tempem - v souladu s svým tělem, ne proti němu. Buďte trpěliví sami se sebou i se svým tělem. A mějte srdce otevřené:-)
 • Předem mě informujte, pokud máte nějaké tělesné nebo zdravotní omezení či potíže, a také o případném těhotenství.
 • Některé polohy se necvičí při menstruaci, např. obrácené polohy. Místo nich během cvičení doporučuji náhradní polohy.
 • Cvičení je na vlastní zodpovědnost. Pokud máte vážný zdravotní problém, poraďte se prosím s lékařem.