O mně

Jitka Wangle

Jóga je součástí mého života už déle než pětadvacet let. Kromě zdravého pohybu, harmonizace těla, dechu i mysli mi pomáhá lépe naslouchat a rozumět sama sobě, ostatním i světu kolem. Jak šel čas, chtěla jsem se podělit s ostatními a poté, co jsem se s rodinou po letech přestěhovala z USA zpátky do Litoměřic, také najít lidi, které jóga zajímá, pravidelně se setkávat při cvičení a dál se společně i od sebe vzájemně učít.  A to je další důvod, proč mám jógu ráda: Díky ní jsem poznala spoustu skvělých lidí.

V letech 2009-11 jsem absolvovala výcvik pro učitele jógy v USA a vedla lekce jógy v Rose Yoga Center a ve YMCA v Medfordu ve státě Oregon.  V ČR jsem absolvovala kurz „Jógy v širších souvislostech se zaměřením na zdravotní aspekty jógy“ v r. 2012-13 a později také kurz "Spirální jógové terapie"- pokračovací studium pro lektory jógy. Jsem cvičitelkou jógy II. třídy. Pravidelně se účastním seminářů různých lektorů, např. letních týdenních kurzů v Hlavici v Podještědí, kurzů  Principy zdravého pohybu a jógová terapie Lenky Oravcové, Jóga v rehabilitaci Martiny Ježkové.

Jsem také lektorkou kurzu Zdravá záda Studia M Martiny Voplatkové. Další informace na stránkách www.studio-m.cz

Lekce vedu v souladu s principy zdravého pohybu - dle Spirální dynamiky® obohacené o poznatky z vývojové kineziologie. Snažím se studentům vysvětlit nejen co mají dělat, ale také proč a doufám, že mé lekce účastníky inspirují k vlastní jógové praxi. V hodinách využívám pomůcky, díky kterým lze ásany přizpůsobit individuálním možnostem. Mým cílem není vést cvičící k dosažení dokonalých poloh, ale k objevování a rozvíjení vnímavosti a přirozené inteligence vlastního těla.

Moji učitelé jsou: MUDr. Marcela Mikešová, Kamila Neumannová (Spirální jóga®), Lenka Kazmarová (Spirální dynamika®), Jitka Malá (Vývojová kineziologie), Martina Ježková (Jóga ve fyzioterapii),  Lenka Oravcová, Janet Langley, Leszek Mioduchowski (Iyengar jóga) a další.