O mně

Jitka Wangle

Jóga je součástí mého života již mnoho let a postupně přerostla z koníčka v povolání. Ve svých lekcích praktikuji jógu, která se zaměřuje na správné postavení těla a správné vedení pohybu tak, aby to bylo pro tělo přirozené. Jednoduše řečeno, jde o zdraví prospěšné a efektivní jógové cvičení s důrazem na správné zapojování a posilování hlubokého stabilizačního systému páteře, které odpovídá na aktuální zdravotní civilizační problémy a bolesti zad, hlavy, kloubů často způsobené nesprávným držením těla a sedavým způsobem života.

V lekcích využívám pomůcky, díky kterým lze polohy a cviky přizpůsobit individuálním možnostem. Mým cílem není vést účastníky lekcí k dosažení dokonalých poloh, ale k objevování a rozvíjení vnímavosti a přirozené inteligence vlastního těla. Snažím se vést hodiny s láskou a pokorou s ohledem na každého. Ráda bych studenty inspirovala k vlastní praxi.

Jóga je pro mě víc než fyzické cvičení, je cestou k sobě.

V letech 2009-11 jsem absolvovala výcvik pro učitele jógy v USA a vedla lekce jógy v Rose Yoga Center a ve YMCA v Medfordu ve státě Oregon.  V ČR jsem absolvovala kurz „Jógy v širších souvislostech se zaměřením na zdravotní aspekty jógy“ v r. 2012 -13 a později také kurz "Spirální jógové terapie"- pokračovací studium pro lektory jógy. Jsem cvičitelkou jógy II. třídy. Pravidelně se účastním seminářů různých lektorů, např. letních týdenních kurzů v Hlavici v Podještědí, kurzů  Principy zdravého pohybu a jógová terapie Lenky Oravcové, Jóga v rehabilitaci Martiny Ježkové.

Jsem také lektorkou kurzu Zdravá záda Studia M Martiny Voplatkové.

Moji učitelé jsou: MUDr. Marcela Mikešová, Kamila Neumannová (Spirální jóga®), Lenka Kazmarová (Spirální dynamika®), Jitka Malá (Vývojová kineziologie), Martina Ježková (Jóga ve fyzioterapii),  Lenka Oravcová, Janet Langley, Leszek Mioduchowski (Iyengar jóga) a další.